Hakkımızda

Havacılık sektöründe 10 yılı aşkın tecrübeye sahip bir ekip tarafından kurulan ASYA ASC HAVACILIK Sektöründe bir çok alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

ASYA ASC HAVACILIK 2019 Yılında kurularak Genel Havacılık alanında hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluşundan sonra tüm gerekllikleri sağlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden TR-GH-108 yetki numarası ile Genel Havacılık İşletme Ruhsatını almıştır.

2021 Yılında gereklilikleri sağlayarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden TR-MG-122 yetli numarası ile Sürekli Uçuşa Elverişlilik Yönetimi (CAMO) yetkisini alarak yetkinliklerini geliştimiştir ve işletme altındaki uçaklarını SYK altında yönetmeye başlayarak bakım, planlama, kalite ve süreç yönetimini geliştirmiştir.

Yine 2021 yılının başında atılan adımla ASYA UÇUŞ AKADEMİSİ'nin temelleri atılmış olup Eğitim Organizasyonu olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden TR-DTO-003 yetki numarası ile Onaylı Eğitim Organizasyonu, Milli Eğitim Bakanlı tarafından da Özel Pilot Yetiştirme yetkisini alarak  uçuş eğitimlerine devam etmektedir.

Ayrıca 2021 yılının son çeyreğinde başlatılan çalşmalar ile Yetkili Bakım Kuruluşu Başvurusunu gerçekleştirmiş, yetkilendirme süreci devam etmektedir. 

Hakkımızda Hakkımızda Hakkımızda